„Itt nem állunk meg!” – üzent a kormány a nyugdíjasoknak
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter ismertette, az átlagos nyugdíj 2010-ben 97 ezer forint volt, az idén ez már 242 300 forintra emelkedik.
Az Unióban a konzervatív néppártok képviselik a baloldali értékrendet és furcsa módon, sok szocialista párt a jobboldalit.
„»Madár István már június elején A Matolcsy-program bukásra áll címen írt cikket, kifejtve, hogy sem az európai adósságválságtól rettegő piac, sem a piactól tartó nemzetközi intézmények nem járulnak hozzá ahhoz, hogy Matolcsy György gazdaságpolitikai vízióján haladjon végig az ország.« (Karsai Gábor)
Tényleg? Mintha épp fordítva lenne: nyerésre állunk. 2010-ben az Unió 5. legalacsonyabb költségvetési hiányát értük el, idén a 4-5. helyen leszünk és a svédekkel együtt csak mi leszünk képesek csökkenteni az államadósság szintjét. Nem szankcionálják a magán-nyugdíjpénztári átalakításunkat, az EKB elnöke nem emelt kifogást a Monetáris Tanács választási szabályainak módosítása ügyében, és a Költségvetési Tanács átalakításáról már mindenki számára kiderült, hogy a kontroll erősödik, nem pedig gyengül, mert az új összetételű Tanács »árumegállító« jogot kap: egyetértése nélkül nem is mehet a költségvetés a Parlament elé. A növekedés 2010-ben tervezett mínusz 0,9 % helyett plusz 1 % lesz, és mára általános a vélemény, hogy idén 3 % közelében alakul, ami egy közeli beruházási és fogyasztási fordulat eredménye lesz.
Óvatosan megkérdezem: tényleg olyan rossz az irány?
»A gazdaságpolitika első halásos bűne az, amikor átmeneti megoldásokkal finanszíroznak tartós programokat, tartós adócsökkentést ideiglenesnek szánt válságadókkal.« (Karsai Gábor és Hamecz István)
Ha így lenne, vétek lenne - de nincs így. A válságadók az állami nyugdíjkassza és az állami egészségügyi alap hiányát finanszírozzák. Első esetben közel 900 milliárd forintos, második esetben 725 milliárd forintos lyuk tátong idén a két alapban, ennyivel kisebb a bevétel, mint a kiadás. A válságadók és a magán-nyugdíjpénztári befizetések, valamint a vagyon egy része épp e két lyuk betömését célozzák. Természetesen csak átmenetileg, ezért van szükség a nyugdíjrendszer, sőt az egészségügyi rendszer reformjára.
Lássunk tisztán: a halálos bűn az volt, amikor a balliberális kormányok 2002. után elengedték az államadósságot. 1998-2002. között 57 %-ról 52 %-ra csökkent az államadósság szintje Magyarországon, míg a 2002-es kormányváltást követő 8 évben 52 %-ról 82 %-ra szökött fel. Ez volt a halálos bűn! (...)
»A FIDESZ döntéseiben több a baloldali érték, mint az un. MSZP-nél.« (W.FZ)
Szerintem is így van, aminek egyszerű az oka: néppárt vagyunk. Ma az Unióban valójában a konzervatív néppártok képviselik a baloldali értékrendet és furcsa módon, sok szocialista-szociáldemokrata párt a jobboldalit.”